اجرای نمای سیمان شسته

اجرای نمای سیمان شسته

اجرای نمای سیمان شسته

اجرای نمای سیمان شسته . یکی از نماهای بسیار رایج در ایران نمای شسته می باشد. اجرای نمای سیمان شسته بر روی نمای بیرونی ساختمان ، ویلا و دیوار ها امکان پذیر است.

در واقع نمای شسته جزء نماهای اندودی می باشد. اندود در واقع پوشش یکنواختی است که بر روی سفت کاری ساختمان اجرا می شود.

این نما ترکیبی است از سنگ دانه های دانه بندی شده که در بسته بندی با رنگ های متنوع قرمز، مشکی، خاکستری، سبز، سفید و غیره که در بازار یافت می شود و پودر سنگ و سیمان سفید ( البته با توجه به رنگ نهایی نمای شسته از سیمان سیاه و رنگ های معدنی هم می توان در این مخلوط استفاده کرد)

چون این نما بعد از اجرا و به عنوان مرحله پایانی با آب شسته می شود، به اسم نمای شسته رایج است.

برخی مزایای سیمان کاری شسته :

یکی از مزایای نمای شسته در صورتی که خوب اجرا شود استحکام و ماندگاری بالای آن است.

تنوع رنگی آن بسیار بالا می باشد.

امروزه یکی از پر طرفدارترین نمای ساختمانها نمای سیمان شسته سیمانکاری با طرح های  مختلف انجام ، میباشد.

نمای شسته دارای مقاومت بسیاردربرابرسرماوگرمای شدید می باشد.

طول عمر بالا نسبت به  متریالها مورد استفاده در نمای ساختمان . خطرات کمتر نسبت به نمای سنگ . زیبای خاص و طبیعی این نما با رنگ های طبیعی

ان مصالح شسته

جنس و مواد بکاربرده شده در مصالح استفاده شده برای نما، میتواند باعث جذب یا دفع نور خورشید گردد و به عنوان نقش گرمایشی و سرمایشی ساختمان محسوب شود. با توجه به قرارگیری نما در مقابل عوامل جوی در نماسازی، برای انتخاب مصالح باید دقت بیشتری شود. برای افزایش عمر ساختمان باید از مصالح و نماهای با دوام و پایدار استفاده کرد تا در برابر شرایط نامساعد جوی مثل سیل ، زلزله ، باد ، باران و … استحکام لازم را دارا باشد .

نمای سیمان شسته از جمله نماهایی است که به دلیل صرف هزینه و زمان کمتر برای انجام ان و همچنین استحکام بیشتر نسبت به سایر نماها انتخاب بهتری نسبت به سایر نماها می باشد. از این نما با توجه به طراحی نمای ساختمان می توان بصورت تک رنگ یا تلفیقی از رنگ ها استفاده نمود ، معمولا در برج ها بیشتر از رنگ سفید استفاده می شود و سنگ های رنگی تیره ، معمولا به صورت نواری برای تکمیل یک طرح درطراحی نمای ساختمان استفاده می گردد.

مواد و مصالح مورد استفاده در این نما معمولا سنگ، پودر سنگ و سیمان سفید می باشد. معمولا از 8 نوع سنگ به رنگ های اصلی قرمز جگری، قهوه ای، لیموئی، سفید، کرم، سیاه، سبز، سفید استخوانی در این نماها استفاده می شود. بی خطر تر از نمای سنگ میباشد.

اجرای نمای سیمان شسته بر روی نمای بیرونی ساختمان ، ویلا و دیوار ها امکان پذیر است. نمای ساختمانی شسته

شیشه گذاری شسته
شیشه گذاری شسته
اجرای شسته
اجرای سیمان شسته
شسته
سیمان شسته
نمای سیمان شسته
اجرای نمای سیمان شسته
نمای شسته
نمای شسته

اجرای نمای سیمان شسته
اجرای نمای سیمان شسته

شسته در دیگر سایت ها

شسته در دیگر صفحه

سیمان شسته